جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • معاون فرهنگی وامور جوانان اداره کل ورزش وجوانان فارس خبر داد : دستگاه های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان شدند

   معاون فرهنگی وامور جوانان اداره کل ورزش وجوانان فارس خبر داد : دستگاه های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان شدند

   معاون فرهنگی وامور جوانان اداره کل ورزش وجوانان فارس خبر داد : دستگاه های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان شدند

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: با مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس و تاکید سرپرست استانداری این استان تمامی دستگاه‌های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی در خصوص مسائل مرتبط با جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان استان شدند.

   به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس ، علی رضایی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس در روز چهارشنبه ۱۴ آذر ماه ۹۷ تصریح کرد: در این نشست سرپرست استانداری فارس نکات بسیار خوب و مهمی را در خصوص مسائل مرتبط با جوانان نقش جوانان در توسعه کارآفرینی و اشتغال جوانان عنوان کرد.
   وی با اشاره به هدف گذاری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس جهت فعال کردن ۲۵۰ تشکل مردم نهاد جوان در استان گفت: محور راه اندازی این سازمان های مردم نهاد اشتغال و کارآفرینی، فعالیت های اجتماعی و برنامه ریزی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی و...است.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نتیجه فرصت دادن به جوانان را ایجاد پویایی و نشاط در جامعه عنوان کرد و افزود: به دلیل مسری بودن احساس نشاط و شادی، با نشاط بودن نسل جوان می تواند عامل موثری برای بیشتر شدن پیوندهای این نسل با محیط و جامعه پیرامون خود باشد.
   رضایی رسیدن به چنین نقطه ای را پیش نیاز گرایش و آمادگی نسل جوان برای بروز استعداد و خلاقیت و همچنین خدمت و تلاش بیشتر در راستای دستیابی به رفاه و توسعه همه جانبه در امور مختلف ارزیابی کرد و گفت: هر کدام از سازمان های مردم نهاد جوان می‌توانند منادی شادی و نشاط در جامعه و امید به فردایی بهتر برای نسل جوان جامعه ما باشد.
   وی شادی و نشاط را نوعی سرمایه اجتماعی در جامعه دانست و بروز آن را در نسل جوان عامل مهم بالندگی کشور در حوزه های مختلف عنوان کرد.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه بایدقبول کنیم که جوانان به شادی و نشاط گرایش بیشتری دارند افزود: تنها با تخلیه درست انرژی این نسل است که می‌توان به حضور جوانانی سرزنده، پویا، خلاق و فعال در جامعه امیدوار بود.
   رضایی میزان امید به دستیابی به هدف را یکی از دلایل اصلی ایجاد نشاط و شادی در نسل جوان دانست و گفت: اگر ما بتوانیم امید به کامیابی در جوانان را افزایش دهیم و زمینه مرتفع سازی دغدغه‌های آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال فراهم سازیم آنگاه ضمن برخورداری از جامعه ای با نشاط و پویا این جامعه را در در مسیر توسعه فراگیر قرار داده ایم.
   وی نشاط و امید به زندگی را عاملی برای بروز استعداد و بالندگی در میان جوانان دانست و گفت: استفاده از راهکارهایی نظیر حذف مطلق گرایی، ندیدن باید ها و نباید ها به صورت سیاه و سفید، آموختن مهارتهای همدلی و ارتباط با دیگران، تقویت اعتماد به نفس، نترسیدن از انتقاد و... می‌تواند نسل جوان را به نسلی شاد و پر نشاط و امیدوار به آینده تبدیل کند.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس جامعه را بیش از خود جوان منتفع از حاصل شاد و بانشاط بودن نسل جوان دانست.
   رضایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نگاه ویژه مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس به مسائل مربوط به جوانان و توسعه سازمان های مردم نهاد جوان افزود: علی رغم تمام نقدهایی که به ادغام دو حوزه جوانان و ورزش وارد است، اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در چند سال اخیر نگاه عدالت محوری را به این دو مقوله داشته است.
   رضایی نتیجه این نوع نگاه نیز برگزاری چندین همایش ملی و بین المللی در قالب های مختلف با محوریت نسل جوان و سازمان های مردم نهاد جوان در استان فارس عنوان کرد.
   اخبار مرتبط
فارس - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,654,730
تعداد بازدید امروز : 288
تعداد بازدید دیروز : 1,766
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.