جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • رئیس اداره ورزش و جوانان کازرون : ورزش کازرون متحول شده است

   رئیس اداره ورزش و جوانان کازرون : ورزش کازرون متحول شده است

   رئیس اداره ورزش و جوانان کازرون : ورزش کازرون متحول شده است

   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کازرون گفت : با اقدامات صورت گرفته در مدت اخیر ورزش و جوانان این شهرستان متحول گردیده و سیر صعودی را طی می کند.

   به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس حامد محمدی با بیان اینکه شهرستان کازرون دومین شهر استان از لحاظ تعداد ورزشکار بیمه شده و حضور در میادین مختلف ورزشی است گفت : با وجودیکه این شهرستان و بخشهای حومه آن جز مناطق جرم خیز استان هستند ولی ورزش بخوبی توانسته است در کاهش آسیبهای اجتماعی موثر باشد .
   وی تصریح کرد : 39 هیات ورزشی فعال در این شهرستان با جدیت تلاش می کنند ابتدا جوانان را مجذوب ورزش کرده و در ادامه با برنامه ریزی و آموزش ، قهرمان پروری را افزایش دهند و یکی از اهداف اداره ورزش و جوانان بحث استعدادیابی در رده های پایه است و از لحاظ فکری تفاوتی بین آقایان و بانوان قائل نیستیم و با تعامل با آموزش و پرورش انگیزه و علاقه حضور دانش آموزان را در رشته های مختلف بخوبی رصد می کنیم و از خانواده ها هم تقاضا د اریم ضمن تربیت فرزندان خود در بخش آموزش ، آنان را به ورزش هم تشویق کنند .
   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کازرون با بیان اینکه توسعه اماکن ورزشی تاثیر بسزایی در جذب جوانان به ورزش دارد گفت : مدیر کل جهادی فارس با نگاه عدالت محور، انقلابی در افزایش سرانه ورزشی بوجود آورده است و این تفکر موجب گردیده مسئولان ارشد استان وشهرستانها هم نتایج ورزش در جامعه را بخوبی لمس کنند و تعامل بسیار خوبی با اداره کل داشته باشند به همین دلیل اگر سرانه ورزشی در استان پیشرفت کم نظیری داشته است تعداد ورزشکاران و قهرمانان فارس هم دوچندان شده است و افتخار آفرینی بازیکنان فارس در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا به وضوح نشان داد توجه به ورزش خروجی های خوبی دارد.
   محمدی اشاره ای به زیرساختهای ورزشی این شهرستان در سال جاری داشت و افزود: در هفته دولت سالن توپی روستاهای دریس و ابوالحیات و همچنین سکوی تماشاگران زمین فوتبال روستای دوسیران به بهره برداری رسید و تا پایان امسال هم بیست پروژه زمین چمن مصنوعی کوچک در شش بخش حومه کازرون افتتاح می گردد و درادامه پروژه های ورزشی در حال احداث کازرون سالن شهر کنارتخته و روستای های قلعه سید ، مهرنجان و کلانی تا پایان سال جاری مورد استفاده ورزش دوستان قرار می گیرد .
   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کازرون با بیان اینکه در سال گذشته 14 کلاس مربیگری و کارگاههای آموزشی برگزار کرده ایم گفت : این اتفاق برای اولین بار در ورزش کازرون افتاده است برای ادامه این کلاسها توجه ویژه ای داریم . همچنین در ورزش همگانی هم همایشهای پیاده روی بصورت خاص برگزار می شود و برای ایجاد شادی و نشاط مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم .
   حامد محمدی همچنین به ورزش اول این شهرستان اشاره ای د اشت و خاطرنشان کرد: هندبال آقایان نایب قهرمان لیگ برترایران می باشد و بهرام رستمی و علی رحیمی بازیکنان کازرونی حاضر در تیم ملی هندبال هستند که در جاکارتا هم بازیهای خوبی به نمایش گذاشتند همچنین تیم هندبال بانوان هم در لیگ دسته اول کشور حضور دارد و درحال حاضر مسابقات دسته یک هندبال به میزبانی کازرون و با شرکت هفده تیم از استانهای مختلف در حال برگزاری است و تا بیست سوم شهریورماه ادامه دارد . همچنین در ورزشهای رزمی هم عماد محمدی و جواد معرابی دوبازیکن ووشوکار تیم ملی جوانان هستند که در آسیا صاحب مقام می باشند .
   محمدی در ادامه اظهار داشت : هفته گذشته هم تیم پهلوانی و زورخانه ای کازرون توانست در رده نونهالان و نوجوانان از 7 مقام برتر 5 مقام را بدست بیاورد. این رقابتها به میزبانی سنندج برگزار شد .
   رئیس اداره ورزش و جوانان کازرون درباره وضعیت رشته پرطرفدار فوتبال کازرون توضیح داد و گفت : درتمام رده سنی لیگ برتر فارس تیم فوتبال داریم و استعدادهای خوبی در این رشته وجود دارد ولی بدلیل عدم امکانات کافی بازیکنانی که شکوفا می شوند از طرف تیمهای سطح اول کشور دعوت می شوند که نمونه بارز آن محمد ابراهیمی بازیکن توانمند تیم تراکتورسازی تبریز است .
   این مدیر جوان با اشاره به باشگاههای خصوصی ورزشی فعال در کازرون هم خاطرنشان کرد: 38 باشگاه خصوصی در سطح شهرستان فعالیت می کنند که از امکانات مجهز و فوق پیشرفته ای برخوردار هستند .
   محمدی در خصوص برنامه های حوزه جوانان هم اظهار داشت : برگزاری کارگاه های آموزشی در بخش ازدواج ، اوقات فراغت و کاهش آسیبهای اجتماعی از مهمترین اولویتهای بخش جوانان است که استقبال خوبی هم از این حوزه می شود .
   رئیس اداره ورزش و جوانان کازرون همچنین اعتقاد داشت باید در رشته های المپیکی سرمایه گذاری بیشتری شود ودر پایان ضمن تقدیر از مدیر کل ورزش و جوانان استان از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار کازرون هم تشکر و قدردانی کرد .
   اخبار مرتبط
فارس - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,489,905
تعداد بازدید امروز : 1,080
تعداد بازدید دیروز : 2,406
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.