جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • منوی آکاردئونی
   • برگزاری جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقلید

    برگزاری جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقلید

    جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی ، فرهنگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی این شهرستان با حضور مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس و مسؤلین ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و به نقل از اداره ورزش و جوانان شهرستان اقلید، درابتدای این جلسه صالح مشتاقی لار فرماندار اقلید ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در این باره اظهار داشت : پیشگیری مقوله ای است که کمترین هزینه و بیشترین کارایی و اثربخشی را در برابر آسیب های اجتماعی دارد.
    وی افزود : طلاق ، بیکاری و اعتیاد از مهمترین نگرانی های جدی در بحث آسیب های اجتماعی بوده و باید کمیته های تخصصی اجتماعی و فرهنگی برای مبارزه با این معضلات اجتماعی طرح و راهکارهایی متناسب و کارآمد ارائه نمایند .
    نماینده عالی دولت در شهرستان اقلید به ابعاد جسمانی ، روانی و اجتماعی اشاره کرد و گفت : در ادامه مسئولیت اجتماعی به عنوان سرمایه اجتماعی یاد می شود و عناصر اصلی آن ایجاد اعتماد، جلب مشارکت و مسئولیت اجتماعی است.
    سپس مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با این مطلب اظهار داشت : احساس مسئولیت و حساسیت به حل معضلات اجتماعی باید در مسئولان و همه آحاد جامعه ایجاد گردد و تا زمانی که این حساسیت ایجاد نشود کار مثبتی در این زمینه صورت نخواهد گرفت .
    مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با تاکید بر ایجاد روحیه نشاط در جامعه اذعان داشت : امروز جامعه بیشتر نیاز به ایجاد روحیه نشاط اجتماعی و فراهم نمودن زمینه برای فعالیت های فرهنگی جوانان داشته و باید در این راستا تمام دستگاهها همکاری داشته باشند .
    این مقام مسئول افزود : احساس مسئولیت و حساسیت به حل معضلات اجتماعی باید در مسئولان و همه آحاد جامعه ایجاد گردد و تا زمانی که این حساسیت ایجاد نشود کار مثبتی در این زمینه صورت نخواهد گرفت .
    مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی سبک زندگی سالم خانوادگی را از برنامه های دیگر برشمرد و خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش ارتباطات رسانه ای مدرن به خصوص فضای مجازی هنجارهای جدیدی در جامعه شکل می گیرد و باید سیاست های جدید را پیش بینی و الگوهای جدید تعامل بین خانواده ها و اجتماع را شناسایی نمود.
    وی تصریح کرد:تشکل های مردم نهاد و سمن ها نقش بسزایی در ایجاد نشاط و فعالیت های اجتماعی در جامعه و همچنین پیشگیری از آسیب ها ایفا می نمایند .
    همچنین در این جلسه تعدادی از رؤسای ادارات ضمن ارائه عملکرد خود مسائل و مشکلات حوزه آسیب های اجتماعی را بیان نمودند.
    گفتنی است در پایان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرماندار شهرستان از مرکز تخصصی آموزش و مشاوره بهارنکو بازدید به عمل آمد.
    اخبار مرتبط
  فارس - اداره کل ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 1,401,927
  تعداد بازدید امروز : 1,273
  تعداد بازدید دیروز : 3,228
  آخرین به روزرسانی : 1397/11/29
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.