جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • همایش خانواده سالم – جامعه سالم در جهرم

   همایش خانواده سالم – جامعه سالم در جهرم

   همایش خانواده سالم- جامعه سالم با موضوع بررسی نشاط در جامعه در تاریخ ۱۶تیرماه۱۳۹۷ ساعت۲۰ در تالار علامه امینی شهرستان جهرم برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم، این همایش با همکاری اداره ورزش و جوانان، فرمانداری ویژه شهرستان جهرم و سمن فرزانگان خرد انجام شد و با همراهی صحرائیان معاون محترم استاندار وفرماندار ویژه شهرستان جهرم، خداجو ریاست محترم اداره ورزش و جوانان و تکاپوئی مدیر سمن فرزانگان خرد و چند تن از مسئولین ادارات و وحیده قائمی فر، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مشاور دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مشاورین سمن و مهمانان برگزار شد.
   محور اصلی این همایش ضرورت نشاط در جامعه و خانواده بود و شروع جلسه با تلاوتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی آغاز گردید.
   پس از آن فرماندار در مورد ضرورت برگزاری همچین برنامه هایی در سطح شهرستان تاکید کردند.
   قائمی فر روانشناس بالینی و سخنران جلسه گفت: زمانی که مردم جامعه ای از نشاط اجتماعی برخوردار باشند، وفاق، همبستگی، تعلق اجتماعی، تعاملات اجتماعی مطلوب، رضایت از زندگی و همچنین سلامت روانی و اجتماعی افراد افزایش پیداکرده و طبیعی ست که به موازات آن آسیب های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد و انگیزه برای کار و تلاش افزایش می یابد. در نتیجه چنین جامعه هایی ،مسیر پیشرفت و ترقی را طی خواهد کرد.
   وی همچنین افزود: ایران در حوزه شادی رتبه ۱۱۴ ام را در رده بندی سازمان جهانی بهداشت دارد، افسردگی در ایران آمار نسبتا بالایی دارد. آمار بالای مصرف مواد مخدر شادی آفرین و مشروبات الکلی، زنگ خطری برای این مسئله ست.
   ‌در پایان انجمن تئاتر شهرستان جهرم، تئاتری را با موضوع پیش از ازدواج و آغاز خانواده ای شاد برای داشتن جامعه ای سالم به اجرا گذاشتند.
   اخبار مرتبط
فارس - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,411,136
تعداد بازدید امروز : 1,513
تعداد بازدید دیروز : 2,162
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.