جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس : توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است

   معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس : توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است

   معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس : توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است

   معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس گفت: توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است.

   به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس ، هادی پژوهش جهرمی که شامگاه یکشنبه 20 اسفندماه در مراسم تقدیر از سازمان‌های مردم‌نهاد برگزارکننده مجمع ملی جوانان سخن می‌گفت با اشاره به توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به حوزه جوانان گفت: برگزاری مجمع ملی جوانان تصویب سند شیراز یک تحول بزرگ در راستای فراهم‌سازی فضای حضور جوانان در عرصه‌های مختلف اجرایی است.
   وی بابیان اینکه در حوزه جوانان هزینه کردن به معنی سرمایه‌گذاری است، گفت: نخستین کار در حوزه جوانان باور کردن آن‌ها است و باید از ظرفیت آنان استفاده شود.
   پژوهش با تقدیر از کامیاب و رضایی به‌عنوان دو مدیر جوان باور و جوان یاور استان گفت: به نظرمی‌رسد اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به این نتیجه رسیده است که نتیجه حضور نیروهای جوان، مؤمن، بااستعداد و متخصص در عرصه‌های مختلف سرعت بخشیدن به حرکت توسعه محور در جامعه است.
   معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش خواستار حضور با تدبیر جوانان در حوزه‌های مختلف اجرایی شد و با تأکید با اینکه جوانان باید تجربه کار اجرایی را پله‌پله فرا بگیرند گفت: انرژی، انگیزه و خلاقیت موجود در نسل جوان داشته‌هایی است که اگر به‌صورت صحیح درمسیررشد و توسعه قرار گیرد می‌تواند ضامن توسعه و پیشرفت یک جامعه شود.
   پژوهش با اشاره به روند توسعه و پیشرفت کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم نقش جوانان در این اتفاق بزرگ را مورد توجه قرارداد و افزود: نمونه ظرفیت‌سازی روی منابع بشری در آسیا و جهان، کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم است.
   وی ادامه داد: ژاپن که بعد از جنگ جهانی دوم به شکستی سخت روبه‌رو شد، به سرمایه‌گذاری روی منابع بشری به‌عنوان افراد متخصص در رشته‌های متفاوت سرمایه‌گذاری کرد؛ با آنکه کشور ژاپن، امکانات و منابع طبیعی، کم دارد اما افراد متخصص جوان زیاد دارد، این داشتن افراد متخصص سبب شده تا کشور ژاپن بر بازار کار و تولید جهان سهم بیش‌ازحد داشته باشد. حتی در توسعه‌یافته‌ترین کشورها بازار کار و کار شرکت‌ها در دست افراد متخصص ژاپنی اداره می‌شود.
   گفتنی در پایان این مراسم که با حضور محمدمهدی تند گویان معاون ساماندهی امور جوانان، امیرحسین آل اسحاق مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان ، آرادافسردیر مشاوراستاندارفارس در امور جوانان برگزارشد از جوانان برگزارکننده مجمع ملی جوانان تقدیر به عمل آمد.
   اخبار مرتبط
فارس - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,496,644
تعداد بازدید امروز : 962
تعداد بازدید دیروز : 1,786
آخرین به روزرسانی : 1398/01/04
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.