جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • قهرمان اسبق لارستانی کشتی آسیا مدال طلای خود را به آستان مقدس میرعلی ابن الحسین (ع) اهدا کرد

   قهرمان اسبق لارستانی کشتی آسیا مدال طلای خود را به آستان مقدس میرعلی ابن الحسین (ع) اهدا کرد

   قهرمان اسبق لارستانی کشتی آسیا مدال طلای خود را به آستان مقدس میرعلی ابن الحسین (ع) اهدا کرد

   در آئین باشکوهی با حضور زائرین و اقشار مختلف مردم، داود عسکرپور؛ دارنده عنوان نخست پیکارهای کشتی آزاد اسبق آسیا و عضو چندین ساله تیم ملی، مدال ارزشمند طلای آسیایی خود را به آستان مقدس میرعلی ابن الحسین (ع) لارستان تقدیم کرد.

   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان فارس ، به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس، مدیر آستان مقدس امامزاده میر علی ابن الحسین (ع) لارستان در این مراسم اظهار داشت: کشور ایران برخوردار از جوانانی است که با درک و فهم بالا در کنار طی کردن مدارج عالی در زمینه های مختلف، معرفت دینی آن ها نیز رشد یافته است.
   سید یعقوب مصطفوی تصریح کرد: داود عسکرپور؛ پهلوان لارستانی با این عمل پسندیده، مدال دنیایی خود را که حاصل تلاش و کوشش چندین ساله وی بوده است ماندگار و در عرصه دین باوری و توکل با اتصال و پیوند به مکتب و امامت، آن را به افتخاری بزرگ تبدیل کرد.
   وی با اشاره به اینکه این عمل نشانه رفتار سنجیده و عاقلانه و همچنین رشد و تعالی معرفت و شعور بالای این قهرمان لارستانی است، افزود: امیدواریم دیگر قهرمانان ایران زمین نیز با داشتن روحیه ایثار و گذشت برای اعتلای نظام و فرهنگ دینی و سرافرازی کشور گام بردارند.
   مدیر آستان مقدس امامزاده میر علی ابن الحسین (ع) لارستان با بیان اینکه عمر قهرمانی کوتاه و آنچه که یک ورزشکار را ماندگار می کند، منش پهلوانی است، خاطرنشان کرد: اقدام تحسین برانگیز داود عسکرپور حاکی از درایت، هوشمندی و روح بلند اوست و وی با این کار قهرمانی خود را محدود به زمان نکرد و افتخاری ماندگار را رقم زد.
   مصطفوی در پایان سخنانش این قهرمان لارستانی را افتخار کشور، استان و نظام دانست و برای داود عسکرپور در بالاترین پله های معنویت، ورزش و علم آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.
   در ادامه این مراسم، داود عسکرپور نیز در سخنانی اظهار داشت: امروزه هر چه داریم از رشادت و جان فشانی شهدای عزیز است که در دوران جنگ برای حفظ انقلاب اسلامی و نظام به شهادت رسیدند و بنده حقیر نیز خود را مدیون ایثارگری این افراد می دانم.
   وی با اشاره به اینکه 20 سال ورزش کشتی را دنبال می کنم، گفت: برای من افتخاری است که در سن 31 سالگی توانستم این گونه به امامزاده میر علی ابن الحسین (ع) خدمت کنم.
   ورزشکار مدال آور لارستانی در رقابت های کشتی آزاد اسبق آسیا تصریح کرد: این گونه حرکت ها مشتی محکم بر دهان دشمنان است که نمی توانند پیشرفت و رشد کشورمان را ببینند.
   عسکرپور هدف از اهدای مدال طلای آسیایی خود به آستان مقدس میر علی ابن الحسین (ع) را خشنودی شهدای اسلام و مقام معظم رهبری و همچنین عرض ارادت و احترام به این امامزاده جلیل القدر عنوان کرد و افزود: در همه مراحل ورزشی خود از مولای متقیان حضرت علی (ع) مدد گرفتم و به لطف الهی موفقیت های زیادی در امر ورزش کسب کرده ام.
   داود عسکرپور کارمند رسمی وزارت ورزش و جوانان، استاد دانشگاه و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت در ورزش است که از مهر ماه امسال نیز در مقطع دکتری مدیریت در ورزش به ادامه تحصیل می پردازد.
   وی همچنین سابقه حضور شش ساله در اردوهای تیم ملی کشتی آزاد و چندین مدال کشوری و آسیایی را در کارنامه افتخارات خود دارد.
   اخبار مرتبط
فارس - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 679,074
تعداد بازدید امروز : 781
تعداد بازدید دیروز : 2,259
آخرین به روزرسانی : 1397/03/06
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.