جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
    • پرسشهای متدوال

      جوانان
      1- جهت اخذ مجوز تاسیس مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده هزینه ای باید پرداخت شود؟
      خیر این خدمت به صورت رایگان است

      2- برای تاسیس مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده چه مدارکی مورد نیاز است؟

      مراجعه به سایتhttp://moshaver.msy.gov.ir
      مدارک مورد نیاز
      1- تصویر کارت ملی موسس
      2- تصویر تمام صفحات شناسنامه موسس
      3- تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر موسس
      4- تصویر وضعیت نظام وظیفه
      5- اسکن عکس پرسنلی موسس
      6- تصویر پروانه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره موسس
      7- تصویر آخرین مدرک تحصیلی موسس
      8- برگه تکمیل و تایید شده دستگاه دولتی(فقط برای متقاضی مجوز دولتی)
      9- تصویر درخواست متقاضی با مهر و امضای دستگاه مورد نظر )فقط برای متقاضی مجوز غیر دولتی عمومی(
      10- تصویر اساسنامه رسمی و تایید شده وزارت کشور )فقط برای متقاضی مجوز غیر دولتی خصوصی(
      11- تصویر آگهی ثبت موسسه در روزنامه رسمی) فقط برای متقاضی مجوز غیر دولتی خصوصی(
      12- تصویر گواهی مؤدیان مالیاتی(کد اقتصادی( الزامی برای متقاضیان حقوقی
      13- تصویر تعهدنامه موسس مبنی بر گذراندن دوره های ابلاغ شده در آیین نامه قبل از دریافت مجوز
      3- خدماتی که اداره ورزش و جوانان در خصوص ازدواج آموزش های پیش ،حین و بعد از ازدواج انجام میدهد چگونه است؟
      برگزاری کارگاههای مرتبط با استفاده از اساتید مجرب و با حضور متقاضیان در سراسر استان فارس
      4- افراد متقاضی استفاده از خدمات مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده چگونه میتوانند از خدمات بهره مند شوند؟
      این افراد باید به معاونت فرهنگی و امورجوانان مراجعه کنند و بعد از مشخص شدن نوع مشکل آنها به یکی از مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان معرفی می شوند تا دو جلسه به صورت رایگان از مشاورین استفاده کنند و در صورت نیاز به جلسات بعدی هزینه توسط خود مراجعه کننده پرداخت می شود.
      5- آیا وزارت ورزش و جوانان مجوز راه اندازی سایت همسریابی می دهد؟
      هیچ مجوزی در این زمینه وجود ندارد.
      6- شرایط دریافت مجوز مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده چیست؟
      • حداقل مدرک کارشناسی ارشد به بالا در رشته های روان شناسی (بالینی،عمومی و سایر رشته های مرتبط با خانواده)
      • دارا بودن پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره
      • 35 سال سن
      • متاهل
      7- آیا برای تاسیس سمن جوانان هزینه ای باید پرداخت شود؟
      خیر .این خدمت به صورت رایگان ارائه می گردد.
      8- جهت برگزاری مجمع عمومی سازمانهای مردم نهاد حداقل چند نفر از اعضا باید حضور داشته باشند ؟ حداقل 15 نفر شرکت کننده که سه چهارم شرایط سنی 29-18 را داشته باشند .
      9- آیا استعلام تشخیص هویت و عدم اعتیاد جهت هیئت موسس و شورای مرکزی مورد نیاز است؟ بله
      10- اعضای اصلی در جلسه مجمع عمومی چه کسانی می باشند و چگونه انتخاب می شوند؟ 3 نفر در جلسه مجمع عمومی اعضای اصلی می باشند که با انتخابات اعضای مجمع عمومی و در نهایت نظر شورای مرکزی انتخاب می شوند.( دبیر،مسئول مالی و بازرس)
      11- مدارک مورد نیاز جهت تاسیس سازمانهای مردم نهاد چیست؟
      مراجعه به سایت http://saman.msy.gov.ir
      مدارک مورد نیاز تکمیل فرم های تقاضانامه تاسیس،2 قطعه عکس اعضاء هیئت موسس ، کپی شناسنامه تمام صفحات اعضاء هیئت موسس،کپی کارت ملی اعضاء هیئت موسس ،کپی مدرک تحصیلی (دو نفر از پنج نفر میبایست مدرک تحصیلی مرتبط با موضوع سمن داشته باشند یا سوابق فعالیت مرتبط)، استعلام تخصصی موضوع و گستره فعالیت از ادارات حقوقی استانها، استعلام پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا از متقاضیان تاسیس و نماینده قانونی سمن،تدوین اساسنامه،تنظیم صورتجلسات مجمع عمومی سمن با نظارت ادارات کل استانها
      ورزش
      1- مستندات مورد نیاز جهت اخذ کارت بیمه ورزشی چیست؟
      • یک قطعه عکس 4×3
      • کپی کارت ملی یا کارت اقامت با حداقل 6 ماه اعتبار جهت اتباع کشورهای خارجه متقاضیان
      • فیش بانکی مبلغ واریزی

      2- آیا سامانه الکترونیکی جهت اخذ کارت بیمه ورزشی وجود دارد؟

      بله آدرس http://insurance.ifsm.ir
      3- صدور پروانه و کمیسیون های ماده 5 چقدر زمان می برد؟ از لحظه ورود به استان برای تاسیس حداکثر 1 ماه و برای تمدیدها حداکثر 2 هفته
      4- چه مدارکی جهت تغییر مدیر باشگاه نیاز است؟
      • معرفی مدیر به اداره شهرستان
      • اخذ عدم سوء پیشینه کیفری و تست مرفین
      • تایید مدیر توسط حراست اداره کل
      • طرح در کمیسیون به همراه تمدید (همزمان)
      5- چه مدارکی جهت تغییر مربی باشگاه نیاز است؟
      • ارائه مدرک مربیگری معتبر شخص جدید
      کپی شناسنامه و کارت ملی
      6- کارت مربیگری درجه 3 در رشته A دارم آیا میتوانم از نمراتم برای یک رشته B استفاده کنم ؟ بله
      7- کارت مربیگری درجه 2 در رشته A دارم آیا میتوانم از نمراتم برای یک رشته B استفاده کنم؟
      بایستی در رشته B کارت مربیگری درجه 3 داشته و 3 سال از صدور کارت گذشته باشد و شرایط اخذ مربیگری درجه 2 را در رشته مذکور داشته باشد.
      8- دانشجوی ترم 4 لیسانس تربیت بدنی هستم و یا فارغ التحصیل فوق دیپلم تربیت بدنی، آیا باید دوره تئوری مربیگری را بگذرانم ؟
      بلی کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی و بالاتر رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی با ارائه گواهی مدرک فارغ التحصیلی از شرکت در کلاس دروس تئوری مربیگری درجه 3 معاف می باشند.
      9- چه نوع خدماتی توسط پایگاه ارائه میشود ؟
      • انجام تستهای قابلیت جسمانی
      • انجام تست اینبادی لیزر کاتمپوزیشن ( ترکیبات بدن)
      • انجام تستهای آنتروپومتری ( پیکر سنجی)
      • ارائه مشاوره های مرتبط با استعداد یابی
      • استفاده از سالن تمرینات برتر پایگاه جهت قهرمانان و اعضاء تیم ملی
      10- چه نوع تجهیزاتی جهت تست وجود دارد ؟
      • دستگاههای تست قابلیت های جسمانی: بارفیکس - تعادل – عکس العمل ( دیداری و شنیداری ) – پرش سارجنت – داینامومتر ( قدرت بالاتنه و قدرت پنجه ) پرش جفت دوطرف – تست پله – انعطاف تنه به جلو– اینبادی لیزر– وینگیت ( قدرت پاها ) ارگوجامپ ( پرش تواتری ) – تعادل - ایلینویز ( دو مارپیچ ) – تست چابکی 9 × 4 – تست 1600 متر
      11- ساعات فعالیت پایگاه چه زمانی است ؟
      • تستها بر اساس زمان اعلام شده به متقاضیان گرفته میشود ولی معمولاً هر روز در وقت اداری 5/7 تا 2 انجام میپذیرد . و نیز سالن تمرینات برتر بر اساس برنامه اعلام شده قبلی به هیئت فعالیت می نماید.
      12- چه کسانی میتوانند از امکانات سالن تمرینات برتر پایگاهاستفاده نمایند ؟
      • فقط قهرمانان ملی و المپیک – اعضاء تیم ملی و دعوت شدگان به اردوی تیم ملی مجاز به استفاده می باشند که قبلا در شرایط پایگاه نیز ذکر شده است .
      اداری مالی
      1- برای ارتقاء شغلی نیاز به گذراندن چند ساعت دوره می باشد؟ براساس هر رشته متفاوت است
      2- در صورتیکه 2 دوره ثبت نام شده با هم تداخل داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ باتوجه به مدیریت برگزاری دوره ها توسط اداره کل و نظارت به ثبت نام همکاران در دوره ها این موضوع توسط مسئول آموزشی مدیریت شده و هیچگونه تداخلی وجود ندارد
      3- مبلغ دوره باید به چه حسابی واریز شود؟ به حساب سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس
      4- در صورت غیبت تا چه میزانی قابل قبول است، دوره حذف می شود؟ سقف غیبت در هر دوره 10% می باشد.
      5- آیا دوره ICDL توسط اداره برگزار می گردد؟ خیر، کلیه پرسنل موظف هستند قبل از استخدام این دوره را گذرانده باشند.
      6- سقف ساعتی که در یک سال باید گذرانده شود؟ براساس مرتبه هر شخص متفاوت است (به صورت مثال برای مدیران حداقل 60 ساعت و کارمندان 40 ساعت می باشد.(
فارس - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,577,253
تعداد بازدید امروز : 638
تعداد بازدید دیروز : 2,624
آخرین به روزرسانی : 1398/01/31
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.